Tarihçemiz

Tarihçemiz

FİLYOS Beldesi ve "TÍOS" antikkenti. Zonguldak'ın Çaycuma İlçesine bağlı bir yerleşim yeri.

En güzel yanı ise Başkent Ankara'ya otomobille 2.5 saat, İstanbul'a 3.5 saat mesafede olması.

Yani hafta sonu şehir yaşamından bunalıp da içinizden kendinizi şöyle bir yollara atma isteği uyandığında önünüze haritayı koyup keyifle seyahat edebileceğiniz bir güzergâh belirleyebilirsiniz.

Örneğin Cuma akşamı mesai bitiminde dostlarınızla beraber Ankara'dan çıkıp, TEM'den Gerede istikametine doğru giderek, Yeni Çağ sapağından önce Devrek'e, sonra Çaycuma'ya ulaşın ya da İstanbul istikametinden Gerede'ye gelmeden Zonguldak/Bartın istikametine önce Devrek'e, sonra Çaycuma'ya ulaşın.

Çaycuma çevre yerleşkelere göre nispeten yeni bir ilçe olmakla birlikte sanayileşen ve hızla gelişen bir kent. Çaycuma'nın sıcakkanlı insanlarının eğitim düzeyi yüksek, dolayısıyla da ilçenin uygar, çağdaş bir yaşam tarzı var.

Özellikle akşam saatlerinde dostlarınızla sıkılmadan eğlenebileceğiniz değişik mekânlar mevcut.

Neşe ile eğlenerek geçireceğiniz gecenin ertesinde Çaycuma süt ürünleri ile yapacağınız sabah kahvaltısıyla birlikte arabalarınıza binip 20 dk. mesafedeki Filyos Beldesi'nin yolunu tutmak olacaktır. Filyos'a trenle de gidebilirsiniz.

Yemyeşil vadilerin arasından, tünellerin içinden geçerek biraz uzun bir sürede de olsa ulaşabilirsiniz Filyos sahiline size kalmış.

 

ÖMER ÜNAL

Belediye Başkanı

Etkinlik Takvimi

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres   : Filyos Belediyesi Hisarönü Mah. Filyos, Çaycuma, Zonguldak

Telefon : +90 372 623 10 18 
Faks     : +90 372 623 10 91