BELEDİYE BAŞKANI ÖMER ÜNAL'IN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMA MESAJI

BELEDİYE BAŞKANI ÖMER ÜNAL'IN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMA MESAJI

BELEDİYE BAŞKANI ÖMER ÜNAL'IN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMA MESAJI 

Sevgili Öğretmenler; “24 Kasım Öğretmenler Günü“ Ulu Önder Atatürk’ün 1928’de Millet Mektepleri Başöğretmenliği’ne seçilmesinin yıldönümüdür ve 1981 yılından beri de büyük bir coşku içinde Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. Öğretmenler, tarih boyunca ve dünyanın neresinde olursa olsunlar Bilginin, Çağdaşlığın, Sevginin, Barışın ve Aydınlanmanın öncüleri, toplumun bütün kesimlerine yol gösteren Önder ve Örnek insanlar olmuşlardır.

Büyük Atatürk’ün eseri olan Modern Türkiye’nin bugünlere ulaşmasında emeği geçen adsız kahramanların başında Öğretmenlerimiz gelmektedir.En zor şartlarda, Anadolu’nun en ücra köşesindeki insanımıza ulaşarak, feragatlerin en büyüğünü gösteren, eğitmeyi ve öğretmeyi bir ideal olarak benimseyip ülkemizi çağdaş medeniyet seviyesine çıkarma gayreti gösteren öğretmenlerimize bu vesileyle sonsuz hürmet ve şükran hislerimi yinelemeyi görev sayıyorum.Bilgi çağının arifesinde bulunduğumuz bu günlerde Türkiye’nin eğitim kadrosunda manevi borcumuz bulunmaktadır. Bu çerçevede öğretmenlerimizle birlikte geleceğimiz olan çocukların ve gençlerin iyi yetiştirilmeleri, diğer gelişmiş ülkelerin insanlarıyla rekabet edebilecek konuma gelebilmeleri için eğitim alanında alınacak uzun bir yol bulunmaktadır.

Bu düşüncelerle, öğretmenler Gününüzü kutluyor, ebediyete intikal etmiş öğretim elemanı ve öğretmenlerimize Tanrı’dan rahmet diliyor, kıymetli varlığımız olan siz değerli öğretim elemanlarımızı ve öğretmenlerimizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.Ömer ÜNAL - Belediye Başkanı 

 

 

  

 

                                                                                        

ÖMER ÜNAL

Belediye Başkanı

Etkinlik Takvimi

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres   : Filyos Belediyesi Hisarönü Mah. Filyos, Çaycuma, Zonguldak

Telefon : +90 372 623 10 18 
Faks     : +90 372 623 10 91